2021. szeptember 27. hétfő - Adalbert
5.c A 2020/2021-es tanév rendezvényei  
2020. szeptember 5, szombat

Szeptember

Nap

Program megnevezése

Felelős

Időpont (pl. 19.30-22.00)

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

5

 

 

 

6

 

 

 

7

Szülői értekezlet az 2.- 4.

2.- 4. osztályos osztályfőnökök

17:00

8

 

 

 

9

 

 

 

10

 

 

 

11

 

 

 

12

 

 

 

13

 

 

 

14

1.osztályosok felmérése

az iskolapszichológus által

14.00

15

Szülői értekezlet:felső:online

osztályfőnökök

17.00

16

 

 

 

17

 

 

 

18

I love Szeged - projekt indítása, pályázatok hirdetése, faliújság elkészítése

Popovicsné Molnár Andrea, Balogh Ramóna, Szabóné V. P.

8.00

18

Projekt indítása-Szeged térképek kihelyezése az osztályokban.                Tiszai képeslapok-Fotó és rajzpályázat meghirdetése

Napközis tanítók                          Szabóné Módra Andrea

14:00

18

Selfie szegedi tudósokkal pályázat meghirdetése

Horváthné Érsek Virág, Pap-Takácsné Hefler Gabriella, Vassné Gémes Zsuzsanna

 

19

 

 

 

20

 

 

 

21

Jelentkezés a levelezős tanulmányi versenyekre (Bendegúz, Bonifert)

Bendegúz (Holló Szabó Gyöngyike) Bonifert (Ifkovicsné Karasz Ildikó) Alsós osztályfőnökök

14:00

22

 

 

 

23

 

 

 

24

 

 

 

25

 

 

 

26

 

 

 

27

 

 

 

28

Denevérles a Boszorkány-szigeten

Ilosvay Gábor

 

29

 

 

 

30

 

 

 

Október

Nap

Program megnevezése

Felelős

Időpont (pl. 19.30-22.00)

1

"A zene az kell" Megemlékezés a Zene Világnapjára

Popovicsné Molnár Andrea (Hegedűs Balázs)

szünetekben rádión keresztül

2

DIFER mérések eredményei

Reményfyné Kiss Edit 1. osztályos osztályfőnökök

14:00

3

 

 

 

4

 

 

 

5

Rádiós emlékműsor az aradi vértanúk emlékére

Vőneki Ádám

10.00

6

A Tisza élővilága - Rotary tanösvény

Vassné Gémes Zsuzsanna

14.00-16.00

7

 

 

 

8

 

 

 

9

Projektek meghirdetése a 3. 4. évfolyamokon

Holló Szabó Gyöngyike

10.00

10

 

 

 

11

 

 

 

12

„Szőke Tisza” kulturális projekthét

Napközis tanítók

10.12.-10.16.

12

Code Week keretében látogatás az EPAM-hoz robotika foglalkozásra.

Béltekiné Kántor Tümde

09.10-09.25

12

 

 

 

13

 

 

 

14

 

 

 

15

Selfie szegedi tudósokkal: kiállítás a beérkezett pályamunkákból

Horváthné Érsek Virág, Pap-Takácsné Hefler Gabriella, Vassné Gémes Zsuzsanna

 

16

 

 

 

17

 

 

 

18

"Tök jó nap" a Füvészkertben

Szentmiklósiné Dóka Klára

10.00-17.00

19

 

 

 

20

 

 

 

21

Az 56-os forradalom emlékére

Doba Mihály

8.00-12.00

21

 

 

 

22

PÁV nap-felső tagozat

Kecskeméti Gabriella, Szabóné Módra Andrea

8.00-12.00

22

Nevelési értekezlet

Kissné Gera Ágnes

13.00-15.00

22

Pályaválasztási szülői értekezlet

Kecskeméti Gabriella

17.00-18.00

22

Könyvtári éjszaka

Savanya Ildikó

18.00-22.00

23

 

 

 

24

 

 

 

25

 

 

 

26

 

 

 

27

 

 

 

28

 

 

 

29

 

 

 

30

 

 

 

31

 

 

 

November

Nap

Program megnevezése

Felelős

Időpont (pl. 19.30-22.00)

1

 

 

 

2

Halloween vetélkedő (1-8. évfolyam)

angol szakos tanárok

 

3

Halloween vetélkedő (1-8. évfolyam)

angol szakos tanárok

 

4

 

 

 

5

 

 

 

6

1. osztályos tanulók negyedéves értékelése írásban

1. osztályos osztályfőnökök

 

7

 

 

 

8

 

 

 

9

Szülői értekezlet, fogadó óra 1. – 4. osztály

Alsós osztályfőnökök

17:00-19:00

10

Felsős fogadó és szülői értekezlet

osztályfőnökök

17.00-19.00

11

Felsős fogadó és szülői értekezlet

osztályfőnökök

17.00-19.00

12

 

 

 

13

 

 

 

14

 

 

 

15

 

 

 

16

"A Tisza élővilága"-Gyűjtőmunkák hete

4. évf. napközis tanítói

11.16.-11.20.

17

 

 

 

18

Grand Cafe mozi: Az igazi csoda

Doba Mihály

14.00

19

Milne szavalóverseny iskolai forduló (4-7.évfolyam)

Bártházi Eszter

14:00-15:30

20

testvérosztályok kísérletező délutánja: 7.b, 3.a

Szentmiklósiné Dóka Klára

14.00

21

 

 

 

22

 

 

 

23

"Tisza-parti kalandozások"

2. évf. napközis tanítói

11.25.-11.27.  13.00-16-30

24

testvérosztályok kísérletező délutánja: 7.c, 3.c

Dr. Baloghné Konkoly Marianna

14.00

25

testvérosztályok kísérletező délutánja: 6.c, 2.b

Pap-Takácsné Hefler Gabriella

14.00

26

 

 

 

27

Kutatók éjszakája

természettudományos munkaközösség

 

27

testvérosztályok kísérletező délutánja: 6.b, 2.a

Varga Tamás

14.00

28

 

 

 

29

 

 

 

30

Selfie szegedi tudósokkal: online kvíz a kiállítás anyagából

Horváthné Érsek Virág, Pap-Takácsné Hefler Gabriella, Vassné Gémes Zsuzsanna

 

December

Nap

Program megnevezése

Felelős

Időpont (pl. 19.30-22.00)

1

Tartós élelmiszer gyűjtés a Rókusi Plébániának

Savanya Ildikó

dec. 1-15-ig

1

Adventi készülődés

Ifkovicsné Karasz Ildikó, Ragályné Kispéter Gyöngyi

dec. 1-15-ig

1

Nevezés a Zrínyi matematika versenyre 2.- 4. osztályban

Ribáné Kamarás Zsuzsanna

 

2

Kulisszák mögött - drámás foglalkozás a színházban

Balogh Ramóna, Popovicsné Molnár Andrea

14.00-16.00

3

Közösségi program: Kulisszák mögött

Szabóné Módra Andrea, napközis munkaközösség, segítő: Alsós osztályfőnökök

14:00-16:00

4

Az év madara: a fülesbagoly

Vassné Gémes Zsuzsanna

 

5

 

 

 

6

 

 

 

7

 

 

 

8

 

 

 

9

 

 

 

10

testvérosztályok kísérletező délutánja: 6.a, 2.c

Somodiné Bálint Rebeka

14.00

11

Karácsonyi képek  - kiállítás

Szabóné Váradi Piroska

 

11

testvérosztályok kísérletező délutánja: 7d, 8.d, 4.c

Belházyné Szombathelyi Ágnes

14.00

12

Regenerációs szünet - tanítás nélküli munkanap

 

 

13

 

 

 

14

 

 

 

15

 

 

 

16

 

 

 

17

 

 

 

18

Karácsonyi boldogságóra

osztályfőnökök

11:00-12:00

19

 

 

 

20

 

 

 

21

 

 

 

22

 

 

 

23

 

 

 

24

 

 

 

25

 

 

 

26

 

 

 

27

 

 

 

28

29

30

 

 

 

31

 

 

 

Január

Nap

Program megnevezése

Felelős

Időpont (pl. 19.30-22.00)

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

5

 

 

 

6

 

 

 

7

 

 

 

8

Városi szavalóverseny meghirdetése

Kelemen Edit, Lass-Bárány Erika

14:00

9

 

 

 

10

 

 

 

11

Közösségi program: Látogatás a Móra Ferenc Múzumba - osztálykeretben 1.-2. évfolyam

Alsós osztályfőnökök, segítő: napközis munkaközösség

14:00-16:00

11

Nyílt nap az iskolában.

Kissné Gera Ágnes

17:00-19:00

12

 

 

 

13

Nyílt Playschool-os tanítási óra

Pádár Timea

9.00-10.00

14

 

 

 

15

1. Játékos angol nyelvű foglalkozások indulása

angol szakos tanárok

16:00-17:00

16

 

 

 

17

 

 

 

18

Közösségi program: Látogatás a Móra Ferenc Múzeumba - osztálykeretben 3.-4. évfolyam

Alsós osztályfőnökök, segítő: napközis munkaközösség

14:00-16:00

19

 

 

 

20

 

 

 

21

Alsós osztályozó értekezlet

Kecskeméti Gabriella

13.00-16.00

22

Felsős osztályozó értekezlet

Kissné Gera Ágnes

14.00-17.00

22

2.Játékos angol nyelvű foglalkozás-Szivárvány

angol szakos tanárok

16:00-17:00

23

 

 

 

24

 

 

 

25

"Vizes játékok hete"

Napközis tanítók

01.25.-01.29.

26

Móra nyomában - a Móra Ferenc Múzeumban

Ragályné Kispéter Gyöngyi

14.00

27

Kazinczy-verseny

Balogh Ramóna

14.00

28

Látogatás a Délmagyarország szerkesztőségében

Savanya Ildikó

14.00

29

3. Játékos angol nyelvű foglalkozás – Angol játékok

angol szakos tanárok

16:00-17:00

30

 

 

 

31

 

 

 

Február

Nap

Program megnevezése

Felelős

Időpont (pl. 19.30-22.00)

1

Szülői értekezlet az 1.- 4.

Alsós osztályfőnökök

17:00-19:00

2

Felsős szülői értekezlet

osztályfőnökök

17.00-19.00

3

Felsős szülői értekezlet

osztályfőnökök

17.00-19.00

4

 

 

 

5

Városi nyelvÉsz verseny

Popovicsné M. A.

14.00

5

4. Játékos angol nyelvű foglalkozás – Játékország

angol szakos tanárok

16:00-17:00

6

 

 

 

7

 

 

 

8

Farsangi álarcok - kiállítás

Szabóné Váradi Piroska

 

9

 

 

 

10

Rádió 88 - stúdiólátogatás

Balogh Ramóna

14.00

11

Farsang - játékos, zenés program osztálykeretben

alsós tanítók

14:00-16:00

12

Farsangi hangulat-jelmezben:felső tagozat-osztálykeretben-rádiós élőközvetítéssel

Ragályné Kispéter Gyöngyi, felsős osztályfőnökök

8.00-12.00

12

5. Játékos angol nyelvű foglalkozás – Séta a farmon

angol szakos tanárok

16:00-17:00

13

„Aranyos Nap” – iskolahívogató

Kissné Gera Ágnes

9:00-12:00

14

 

 

 

15

Kommunizmus és egyéb diktatúrák áldozataira emlékezünk

történelem órák keretében: történelem szakos tanárok

 

16

Közösségi program: Bábszínházi interaktív foglalkozás

Vass-Józsa Katalin, osztályfőnökök

14:00

16

Pancake Day  (2-5.évfolyam)

angol tanárok

9:00-13:00

17

Nyílt nap a leendő elsősök szülei számára

leendő elsős tanítók, Kovács rea Alexa

9:00-12:00

18

Nyílt nap a leendő elsősök szülei számára

leendő elsős tanítók, Gombos András

9:00-12:00

18

Szavalóverseny a 3. és 4. osztályosoknak

Volfordné Nagy Emőke, Arató Andrea

14:00-15:30

19

6. Játékos angol nyelvű foglalkozás – Számország

angol szakos tanárok

16:00-17:00

20

 

 

 

21

 

 

 

22

"Folyami" alkotóház

Napközis tanítók

02.22.-02.26.

23

Szegedi írók, költők nyomában - irodalmi séta

Savanya Ildikó, Popovicsné M. A.

14.00

23

Iskolai nyelvtan verseny 2-3-4. évfolyam

2.o.: Simonné Zádori Judit 3.o.: Pécsi Ildikó 4.o.: Vass-Józsa Katalin

14:00

24

 

 

 

25

A városi szavalóversenyre készülve helyi fordulók megrendezése. (1-2. osztály)

1-2. o.: Dömösi Szilvia, Vass-Józsa Katalin

14:00

26

Megyei nyelvÉsz verseny

Popovicsné Molnár Andrea

14.00

26

Iskola előkészítő foglalkozások

4. és 3. o. tanítók és napközis nevelők

16:00-17:00

27

Alsóvárosi kalandorok

Doba Mihály, Vőneki Ádám

9.00

28

 

 

 

Március

Nap

Program megnevezése

Felelős

Időpont (pl. 19.30-22.00)

1

Közösségi program: Móra mesék (játékos, kézműves délután) - osztályszinten

Lass-Bárány Erika, Ifkovicsné Karasz Ildikó, segítők: napközis nevelők

14:00-15:30

2

Irodalmi kávéház

Savanya Ildikó, magyar szakosok

14.30

2

Városi rajzverseny eredményhirdetése

Szabóné Váradi Piroska

14.30

2

Városi szavalóverseny

Kelemen Edit, Lass-Bárány Erika, Ajándékkészítés: Holló Szabó Gyöngyike, Lajkóné Ágoston Diana

14:30-17:00

3

Szegedi mítoszvadászok

Kecskeméti Gabriella, Doba Mihály

14.00

4

Guiding tours in Szeged-vetélkedő (6-7.évfolyam Playschool, tagozat)

Hatala Edit

14:00-15:30

5

Arany-hét záró:"Tiszavirágok"-Interaktív játszóház

Forray Katalin           Szabóné Módra A.

8.00-11.30

5

"Az élő Tisza"-Interaktív performance

Dr.Fogasné Szabó Zsuzsanna

 

5

Kiállítás a fotó és rajzpályázat munkáibó

Vágási Nóra                Gellén Dóra

 

5

Arany-hét zárónapja: Szeged határok nélkül!- tanítás nélküli munkanap

Kecskeméti Gabriella

8.00-12.00

5

Iskola előkészítő foglalkozások

Ifkovicsné Karasz Ildikó

16:00-17:00

6

 

 

 

7

 

 

 

8

 

 

 

9

 

 

 

10

 

 

 

11

 

 

 

12

Iskola előkészítő foglalkozások

Ifkovicsné Karasz Ildikó

16:00-17:00

12

Ünnepélyes megemlékezés: Március 15.

Popovicsné Molnár Andrea, Holló Szabó Gyöngyike, 3. osztályos osztályfőnökök

11:00-12:00

13

 

 

 

14

 

 

 

15

 

 

 

16

 

 

 

17

Saint Patrick's Day (5-8.évfolyam)

angol tanárok

9:00-14:00

18

Iskolai olvasás, és szépkiejtési verseny 3-4. évfolyam

3.o. : Arató Andrea, Volfordné Nagy Emőke 4.o. : Dömösi Szilvia, Pécsi Ildikó

14:00-15:30

19

Iskola előkészítő foglalkozások

Ifkovicsné Karasz Ildikó

16:00-17:00

19.

testvérosztályok kísérletező délutánja: 8.c, 4.b

Ilosvay Gábor

14.00

20

Arany-kupa tornaverseny

Béltekiné Kántor Tünde

8.00-18.00

21

 

 

 

22

Gyalogtúra a Szent István téri víztoronyhoz

Raffai Erzsébet

03-22.-03.26. 14:00-

22

Digitális témahét

Béltekiné Kántor Tümde

03.22-03.26

23

 

 

 

24

 

 

 

25

Szavalóverseny - felsősöknek

Doba Mihály

14.00

25

Iskolai matematika verseny 2-3-4. évfolyam

2.o.: Kelemen Edit 3.o.: Lajkóné Ágoston Diana 4.o.: Pécsi Ildikó

14:00-15:00

26

 

 

 

27

 

 

 

28

 

 

 

29

 

 

 

30

 

 

 

31

 

 

 

Április

Nap

Program megnevezése

Felelős

Időpont (pl. 19.30-22.00)

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

5

 

 

 

6

 

 

 

7

 

 

 

8

 

 

 

9

testvérosztályok kísérletező délutánja: 5.c, 1.c

Kiss Katalin

14.00

10

Megyei balladamondó verseny

Savanya Ildikó

9.00-13.00

11

 

 

 

12

Irodalmi flashmob - költészet napjára

Savanya Ildikó, Kecskeméti Gabriella

10.00

12

Holokauszt áldozataira emlékezünk

történelem órákon: szakos kollegák

8.00-12.00

12

"Halász és a nagyravágyó felesége" Mesés évfolyam-vetélkedő

Kreiniker Sándorné

04-12.-04.16.

12

Szülői értekezlet és fogadó óra az 1.- 4. osztály

Alsós osztályfőnökök

17:00-19.00

12

testvérosztályok kísérletező délutánja: 8.b, 1.d

Béltekiné Kántor Tünde

14.00

13

Felsős szülői értekezlet és fogadó óra

osztályfőnökök

17.00-19.00

13

Angol tagozatra válogatás írásbeli

Dobosné Beleki Márta

9.00-10.00

14

Angol tagozatra válogatás írásbeli

Dobosné Beleki Márta

9.00-10.01

14

Felsős szülői értekezlet és fogadó óra

osztályfőnökök

17.00-19.00

14

testvérosztályok kísérletező délutánja: 5.a, 1.b

Vassné Gémes Zsuzsanna

14.00

15

Elsős beíratkozás

 

 

16

Elsős beíratkozás

 

 

17

 

 

 

18

 

 

 

19

Közösségi program: Futóverseny a Vértó körül

Ribáné Kamarás Zsuzsanna, Holló Szabó Gyöngyike, osztályfőnökök segítők: napközis nevelők

14:00

19

Fenntarthatósági témahét

Vass-Józsa Katalin

ápr. 19-23

20

testvérosztályok kísérletező délutánja: 7.a, 3.b

Kissné Gera Ágnes

14.00-15.00

21

Föld-napja: madárbarát kert gondozása

Kissné Gera Ágnes

 

22

 

 

 

23

"Tiszai hajósok" Játékos sportvetélkedő

Selmeci Tímea

14:00-15:00

23

testvérosztályok kísérletező délutánja: 5.b, 1.a

Nyemcsok-Nagymihály Bernadett

14.00

24

 

 

 

25

 

 

 

26

Angol tagozatra válogatás szóbeli

Dobosné Beleki Márta

9.00-11.00

27

Ifjúsági hangverseny

Popovicsné Molnár Andrea

14.00

28

 

 

 

29

 

 

 

30

testvérosztályok kísérletező délutánja: 8.a, 4.a

Horváthné Érsek Virág

14.00

Május

Nap

Program megnevezése

Felelős

Időpont (pl. 19.30-22.00)

1

 

 

 

2

 

 

 

3

"Szegedi kulturális kalauz" Kiállítás

Raffai Erzsébet,  Gellén Dóra

máj.03.-máj.08.

4

 

 

 

5

 

 

 

6

 

 

 

7

 

 

 

8

 

 

 

9

 

 

 

10

 

 

 

11

 

 

 

12

 

 

 

13

Grand Cafe mozi: A legnagyobb showman

Doba Mihály

14.00

14

 

 

 

15

 

 

 

16

 

 

 

17

 

 

 

18

 

 

 

19

Országos idegen nyelévi mérés

Volford Zsuzsanna

 

20

 

 

 

21

 

 

 

22

 

 

 

23

 

 

 

24

 

 

 

25

Szülői értekezlet a leendő első osztályosok szüleinek.

leendő osztályfőnökök

17:00-19:00

26

OKM mérés, intzéményi diagnosztikus mérések

Kiss Katalin

8.00-12.00

27

 

 

 

28

 

 

 

29

 

 

 

30

 

 

 

31

 

 

 

Június

Nap

Program megnevezése

Felelős

Időpont (pl. 19.30-22.00)

1

Év végi felmérők évfolyamszinten

alsós tanítók

 

2

 

 

 

3

 

 

 

4

Nemzeti összetartozás napja rádiós műsor

Vőneki Ádám

10.00

5

 

 

 

6

 

 

 

7

 

 

 

8

 

 

 

9

 

 

 

10

Felsős osztályozó értekezlet

Kissné Gera Ágnes

13.00-16.00

11

Erdei iskola:6.évfolyam (06.11-19.)

Kissné Gera Ágnes

 

11

Osztálykirándulások napja - tanítás nélküli munkanap

osztályfőnökök

 

12

 

 

 

13

 

 

 

14

DÖK nap, Városbújócska

Balogh Ramóna, Kecskeméti Gabriella

8.00-12.00

15

Erdei iskola:5.évfolyam (06.15.-19.)

Doba Mihály

 

16

Alsós osztályozó értekezlet

Kecskeméti Gabriella

9.00-11.00

17

 

 

 

18

 

 

 

19

Ballagás

Kovács Rea

10.00-11.30

20

 

 

 

21

 

 

 

22

 

 

 

23

Tanévzáró ünnepség

Vassné Gémes Zsuzsanna

17.00

24

 

 

 

25

 

 

 

26

 

 

 

27

 

 

 

28

 

 

 

29

Tanévzáró tantestületi értekezlet

Kissné Gera Ágnes

9.00-12.00

30

 

 

 

 


Tanítás nélküli munkanapok felhasználása

A 2019/2020. tanév rendje meghatározza a tanítás nélküli munkanapok számát (6 nap), felhasználásának lehetőségeit:

2020. október 22. Pályaorientációs nap

2020. december 12. Regenerációs szünet

2021. március 5. Arany-hét záró

2021. június 11. Osztálykirándulások napja

2021.június 14. DÖK-nap

2021. június 15. Adminisztrációs szünet

 

Szülői értekezletek, fogadó órák

2020.augusztus 25: elsős szülőik

2020. szept. 8. 9: alsós-felsős szülői ért.

2020.okt.22.csütörtök: pályaválasztási szülői 7.-8. évf.

2020. nov.10., 11.: alsós-felsős fogadó és szülői ért. (16. 30-tól 2. évf. tájékoztató)

2020. február 2.,3. : alsós,felsős félévértékelő szülői ért.

2020. április 13.,14. : alsós-felsős szülői és fogadó óra

 

 

 

 

 

 

 

 

Szegedi Arany János Általános Iskola 6724 Szeged, Kukovecz Nana utca 4-6
Telefon: 62/547-056 Fax: 62/547-056